У Народној библиотеци „Вук Караџић“ у Великом Градишту одржан је акредитован семинар „Облици и методи дигиталних комуникација у раду са младим корисницима библиотечких услуга“.

О новим методама дигиталне комуникације библиотеке са корисницима говорио је Мирко С. Марковић, библиотекар саветник.

Како се повезати с корисницима, како их привући, како  представити књигу, завичајне личности и садржаје Библиотеке коришћењем друштвених мрежа, све је то била тема данашњег семинара који нам је показао да пратимо и радимо велики део представљеног садржаја.

Библиотека, локални информациони центар, уз помоћ савремених начина комуникације информише своје кориснике, не само о садржајима везаним за рад библиотеке, већ и о другим темама значајним за локалну заједницу.