Промоција књиге „Поп књижевност“ Мухарема Баздуља

Још једном је добра сарадња институција у Великом Градишту изнедрила догађај вредан пажње. У организацији Народне библиотеке „Вук Караџић“, а у сарадњи са Културним центром „Властимир Павловић Царевац“, Средњом школом „Милоје Васић“ и Домом културе „Студентски град“ из Београда, у препуној Свечаној сали Средње школе, одржана је промоција књиге „Поп књижевност“  Мухарема Баздуља.

Промоцију је отворила директорка градиштанске библиотеке,Милена Димитријевић, која је говорила о биографији писца. Са писцем је разговарао  професор Средње школе, Ненад Михајловић. Промоцији је присуствовала и  уредница Дома културе  „Студентски град“ Тамара Митровић.

Мухарем  Баздуљ је писац, новинар и преводилац. Објавио је више романа. Његови романи су објављени и у преводима на енглески, немачки, пољски, бугарски и македонски језик. Осим романа, пише кратку прозу, те есеје и публицистику. Поједине приче и есеји преведени су на петнаестак језика. Редовно пише за сарајевски дневни лист „Ослобођење“, као и за београдску „Политику“ и магазин „Недељник“. 2013. године добио је награду за најбољег новинара у штампаним медијима у Босни и Херцеговини од стране Друштва новинара БиХ. Редакција београдског листа „Данас“ доделила му је  награду „Станислав Сташа Маринковић“ за новинарску храброст и истраживачко новинарство. Исте године добио је  и награду „Богдан Тирнанић“ Удружења новинара Србије за најбољи коментар.