Рамски сутони 2024 – „Жива реч“

У суботу, 27. јула 2024. године одржани су 14. Рамски сутони, поетско-музичка манифестација у организацији Народне библиотеке „Вук Караџић“ Велико Градиште.
     Програм је најавила директорка библиотеке, Милена Димитријевић, а председник Скупштине општине Велико Градиште, господин Владимир Штрбац, свечано је отворио овогодишњу манифестацију указујући на значај установа културе и истичући Рамске сутоне као манифестацију која спаја традицију Народне библиотеке „Вук Караџић“ Велико Градиште и лепоту коју са собом носи село Рам.
     Програм 14. Рамских сутона под називом „Жива реч“, осмислили су и извели један од највећих српских песника, књижевник, преводилац, новинар, телевизијски аутор и уредник, творац антологијске поеме „Мостарске кише“, Перо Зубац у сарадњи са Милошем Зупцем, књижевником и кантаутором, и бендом из Новог Сада.
     Уз најлепши залазак сунца, публика је уживала у двочасовном програму у којем су се смењивали стихови, анегдоте и музика. Било је ово још једно вече за памћење!