Нова реалност из сопствене собе

„Ремек-дела нису плодови који случајно никну у самоћи, они су производ многих година заједничког размишљања, размишљања целих народа, тако да иза појединачног гласа стоји искуство масе“ – Вирџинија Вулф, Сопствена соба.

Да ли жене могу да пишу ремек-дела? Како успоставити осећај континуитета и осећај припадности култури и традицији која прећуткује, игнорише и занемарује женску књижевну историју?

Удружили су се: Народна библиотека „Вук Караџић“ из Крагујевца, Народна библиотека „Вук Караџић“ из Великог Градишта, Филолошки факултет Универзитета у Београду и Прва крагујевачка гимназија. Испричали смо причу о књижевници Милици Јанковић, о књижевном зборнику – Нова реалност из сопствене собе – и књижевном пројекту – Књиженство.