„Трг од књиге“ Херцег Нови

Свечано је отворен 22. Међународни сајам „Трг од књиге“ у Херцег Новом у организацији Градске библиотеке и читаонице Херцег Нови и Секретаријата за културу и образовање општине Херцег Нови. У духу обележавања јубилеја – сто година од смрти Франца Кафке, сајам се одвија под слоганом „Књига мора бити сјекира за залеђено море у нама“.

На церемонији отварања, која је одржана 22. јула, присутнима су се обратили потпредседник општине Херцег Нови, Мирко Мустур и чешка књижевница Магдалена Плацова. Након инспиративне беседе коју је одржала ова ауторка, представљена је њена књига „Живот после Кафке“ у издању „Трећег трга“ из Београда. Директорка наше Библиотеке била је гост на отварању као представник установе са којом је у претходном периоду Градска библиотека и читаоница Херцег Нови потписала протокол о сарадњи.

У оквиру ове посете, поред Сајма књига, директорка Библиотеке је имала прилику и да обиђе кућу нобеловца Иве Андрића и Музеј града Пераста.

Захваљујемо се на изузетном гостопримству директорки Јасни Маслан и радујемо се будућим заједничким пројектима.