175 година Читалишта у Великом Градишту

Значајан Јубилеј – 175 година Читалишта, које је претеча Народне библиотеке “Вук Караџић“ Велико Градиште, свечано је обележен 5. јула 2023. године. У уводном делу програма представљен је кратак историјат Библиотеке, а присутнима су се обратили директорка, Милена Димитријевић и председник општине, Драган Милић у име организатора и домаћина, као и управник Народне библиотеке Србије, Владимир Пиштало и државни секретар у Министарству културе Републике Србије, Миодраг Ивановић. За дугогодишњи допринос раду Библиотеке уручена су признања председнику општине Драгану Милићу, завичајном песнику Раши Перићу и глумици Горици Поповић. Након тога, одржан је концерт светски признатог виолинисте Немање Радуловића и његовог интернационалног ансамбла Дабл Сенс. Пред више од седам стотина званица, колега, суграђана, али и љубитеља музике из других градова, приређен је прави музички спектакл који ће публика дуго памтити. Због најављеног лошег времена, свечаност је одржана у Спортској хали на Сребрном језеру, а не у градском парку где је првобитно било планирано.

Захваљујемо се свима који су допринели организацији овог програма, као и онима који су својим присуством увеличали нашу свечаност.