Светосавска чајанка и Дан оснивања Градиштанског читалишта

У суботу, 1. фебруара 2014. године у Народној библиотеци „Вук Караџић“ Велико Градиште одржана је традиционална Светосавска чајанка и обележен Дан оснивања првог Градиштанског читалишта. Том приликом, награђени су најактивнији читаоци у претходној години и додељене су захвалнице дародавцима књига и институцијама са којима је у претходној години Библиотека успешно сарађивала. Свечаност је одржана уз уметнички програм Музичке школе „Стеван Мокрањац“ одељење у Великом Градишту, док су коктел припремили ученици Средње школе Велико Градиште, образовног профила Кувар-конобар. Упркос лошем времену, сала Библиотеке је била препуна гостију чиме је ова институција још једном потврдила да је значајан носилац културног живота заједнице.