Италијанско вече и додела диплома

Ажурирано: пре око месец дана
Синоћ је у Народној библиотеци „Вук Караџић“ Велико Градиште завршен први тромесечни курс италијанског језика. Поред доделе диплома полазницима курса, припремљен је програм којим је представљен део богате италијанске културе. Проф. Ненад Михајловић Гоја је говорио о историји Рима, библиотекар Жељко Ивановић о ликовној уметности ренесансе, а директорка библиотеке, Милена Родић, о италијанској књижевности. Полазници курса су говорили стихове на италијанском језику, а програм је водила професорка италијанског, Драгана Михајловић. Вече је зачињено специјалитетима италијанске кухиње које су припремили ученици Средње школе, образовног смера Кувар-конобар под руководством професора куварства, Драгана Вуколића.

it-vece3

it-vece1