Промоција часописа „Стиг“ и „Мајдан“

Синоћ је у Народној библиотеци „Вук Караџић“ Велико Градиште одржана промоција два часописа: „Стиг“ из Малог Црнића и „Мајдан“ из Костолца. О часописима и раду Браничевско-стишке књижевне заједнице говорили су: књижевник и председник заједнице, Милисав Миленковић, директорка библиотеке „Србољуб Митић“ из Малог Црнића, Зорка Стојановић и уредница часописа „Мајдан“, Славица Пејовић. Вече је употпуњено музичким тачкама, као и читањем поезије песника из поменутих подручја Браничевског округа. Поред успостављања добрих пријатељских односа и почетка сарадње, повод за дружење имао је циљ да анимира ауторе да се пријаве и узму учешће на песничким манифестацијама: „Орфеј на Дунаву“ која ће се одржати 15. августа 2015. у Костолцу и Виминацијуму у организацији песничког удружења „Мајдан“ и „Рамски сутони“ који ће се одржати 22. августа 2015. у селу Рам, у простору караван-сараја у организацији Народне библиотеке „Вук Караџић“ Велико Градиште.

IMG_2124IMG_2106IMG_2111