170 ГОДИНА ГРАДИШТАНСКОГ ЧИТАЛИШТА

Народна библиотека „Вук Караџић“ у Великом Градишту обележила је 170 година од оснивања првог Градиштанског читалишта.

Свечаност је започела у Библиотеци где је одржана промоција Градиштанског алманаха, након више од 10 година. Овогодишњи Алманах издат је као специјално издање, тематски посвећено јубилеју Библиотеке.

У Свечаној сали Општине Велико Градиште одржана је академија и концерт Биље Крстић и радионице „Бистрик“ уз клавирску пратњу Микија Станојевића. У оквиру свечане академије био је представљен поетско-сценски рецитал, који су припремили професори Средње школе „Милоје Васић“ – Милена Дрндаревић, Ненад Михајловић и Бојан Јелић, са ученицама: Анђелином Благојевић, Катарином Илић, Емилијом Радосављевић, Станиславом Савовић и апсолвентом Филолошког факултета, Игором Мишуровићем. Поред рецитала представљен је и кратак историјат Градиштанског читалишта и актуелна делатност Библиотеке. Присутнима су се обратили: директорка библиотеке Милена Димитријевић, председник општине Велико Градиште Драган Милић, директорка пожаревачке библиотеке Вера Зарић Митровић и заменик директора Библиотеке града Београда Марјан Маринковић. Водитељ програма био је писац Дејан Алексић, који је свечаност затворио стиховима: „Уз читалиште, ах какве ли среће, Велико Градиште постало је веће“.